آموزش قرار دادن پسورد روی پوشه wp-admin در سی پنل

آموزش قرار دادن پسورد روی پوشه wp-admin در سی پنل

اگر با سایت‌های دیگر وردپرس همکاری کرده باشید، قطعا متوجه شده‌اید در برخی موارد لازم است برای ورود به پنل مدیریت سایت یوزرنیم و پسوردی را وارد کنید که در قالب یک پنجره از شما درخواست می‌شود. در واقع این یک قفل بر روی پوشه wp-admin موجود در هاست سایت است که توسط کنترل پنل آن قرار داده شده. در این پست از وب‌سایت آموزشی حلقه وردپرس قصد داریم روش قراردادن قفل روی پوشه wp-admin را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید…

قرار دادن یوزرنیم/پسورد روی پوشه wp-admin در سی پنل

برای انجام این کار، ابتدا وارد کنترل پنل مدیریتی سی پنل خود شوید. در بخش  Security وسط صفحه گزینه Password Protect Directories را بزنید.

1

پس از کلیک کردن بر روی Password Protect Directories، پنجره‌ای در وسط صفحه اجرا می‌شود که مطابق با تصویر زیر است. پس از این در مرحله بعد، کلید رادیویی مربوط به گزینه Web Root (public_html/www) را فشار دهید و بر روی گزینه Go کلیک کنید.

Untitled-1

در قسمت بعد، صفحه‌ی فایل منیجر هاست شما اجرا می‌شود و شما باید پوشه‌ی wp-admin را در آن پیدا کنید. بر روی نوشته “wp-admin” کلیک کنید.

3

توجه داشته باشید که نباید بر روی آیکون فولدر wp-admin کلیک شود زیرا در این صورت وارد فولدر خواهید شد. پس حتما روی نوشته ” wp-admin” کلیک کنید.

در صفحه‌ی جدیدی که اجرا می‌شود گزینه‌ی مقابل Password protect this directory را علامت دار کنید. در فیلد بعدی نامی را برای این دستور امنیتی وارد کنید(بهتر است نام انتخاب شده در بر دارنده عبارت wp-admin باشد تا در مواقعی که نیاز به اعمال تغییر در آن داشتید، دچار مشکل نشوید). دکمه Save را بزنید.

4

در مرحله بعد، گزارش تغییر سطح امنیتی به شما داده می‌شود. لینک Go Back  را بنید و در صفحه جدید اطلاعات دلخواه یوزرنیم و پسورد خود را برای ورود به پنل مدیریت وردپرس وارد کنید. با فشار دادن کلید Add/modify authorized user ، پوشه wp-admin قفل می‌گردد و دسترسی به آن فقط با اطلاعات وارد شده توسط شما ممکن است.

5

موفق باشید!

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *